• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • آسانترین راه دریافت اقامت ترکیه

  آسانترین راه دریافت اقامت در ترکیه چیست؟

  اقامت کوتاه مدت ترکیه راحتترین و کم هزینه ترین نوع اقامت در این کشور محسوب می شود که می توان آنرا با اجاره خانه در ترکیه و یا حتی اقامت در هتل و یا نزد بستگان، دریافت نمود. اما در عین حال پر ریسک ترین نوع اقامت هم هست، چرا که حتی با ارائه کلیه مدارک خواسته شده، ممکن است اداره مهاجرت درخواست شما را البته با دلایل منطقی قبول نکرده و شما را به اصطلاح ریجکت کند.آسانترین راه دریافت اقامت ترکیه

  اقامت کوتاه مدت ترکیه چیست؟

  اقامت کوتاه مدت ، اقامتی است که برای یکسال به شما اجازه اقامت در ترکیه را میدهد. از ابتدای سال 2020 اقامت توریستی ترکیه غیر قابل تمدید اعلام شده و فردی با این اقامت، بیشتر از زمان مشخص شده نمی تواند در ترکیه بماند.


  چطوری شهروند ترکیه شویم


  اقامت از طریق اجاره ملک ( یکساله)

  متقاضی این نوع از اقامت ترکیه می تواند با اجاره یک منزل مسکونی و طی کردن روال قانونی کارت کیملیک توریستی خود را برای مدت یکسال دریافت کند. واضح است که اجاره ملک و یا حتی طی تمامی مراحل قانونی، تضمینی برای دریافت صددرصد اقامت توریستی نیستند و نظر مامور پرونده بسیار مهم است.

  اقامت از طریق شرکت در دوره های آموزشی (یکساله)

  برای شرکت در دوره های آموزشی مثل دوره تومر، دوره های بین المللی تخصصی مثل آشپزی، مدلینگ، آرایش، حسابداری بین المللی و غیره که مدت زمانی بیش از 90 روز طول دوره است، نیاز به دریافت اقامت یکساله ترکیه دارید. برای این منظور باید نامه پذیرش و مدرک شرکت در دوره مورد نظر را همراه با بقیه مدارک تحویل اداره مهاجرت بدهید. دقت کنید که حتما موسسه برگزار کننده دوره ها باید از نظر دولت ترکیه، معتبر و رسمی باشد.برای دریافت اقامت توریستی در این روش، شما الزام به اجاره منزل ندارید. ارائه یک آدرس ثبت شده موثق( مثل برگه پذیرش هتل) هم کفایت میکند.

  اقامت دانشجویی

  همان اقامت تحصیلی است .این اقامت فقط به افرادی که از یک نهاد علمی معتبر مانند دانشگاه پذیرش داشته باشند تعلق میگیرد. واضح است که مدت این اقامت به اندازه مدت زمان تحصیل است و بعد از آن میبایست برای نوع دیگری از اقامت ترکیه اقدام کرد.

  تور ترکیه         تور استانبول          تور ازمیر         تور آنتالیا 

  شرایط دریافت اقامت توریستی ترکیه در سال 2020

  بر اساس مصوبه جدید در مورد بند «e» ماده یک قانون «۶۴۵۸/۳۱ اتباع خارجی و حفاظت بین‌المللی» در باره اخذ و تمدید اقامت ترکیه به صورت موقت توریستی، از یکم ژانویه سال 2020، اتباع خارجی به جز شهروندان کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه و اقتصادی(اتریش، بلژیک، کانادا، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، ایرلند، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتغال، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، انگلیس و آمریکا، ایتالیا، ژاپن، نیوزیلند، فنلاند، استرالیا، جمهوری چک، مجارستان، مکزیک، کره جنوبی، لهستان و جمهوری اسلواکی)، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین، اقامت توریستی ترکیه را به مدت یک سال اخذ خواهند کرد.

  • مطابق این طرح جدید، متقاضیان تمدید اقامت توریستی ترکیه، تنها می توانند حداقل پس از گذشت یک سال از پایان مهلت اقامت قبلی یک ساله توریستی خود دوباره به دریافت این اقامت مراجعه کنند.
  • به گفته مسئولین اداره مهاجرت ترکیه، مراجعت‌هایی که قبل از تاریخ یکم ژانویه 2020 انجام گرفته است. ولو تاریخ رجوع آن ها بعد از این تاریخ نیز موکول شده باشد، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
  • بر این اساس، اتباع خارجی از جمله شهروندان ایران می توانند پس از پایان مهلت اقامت ترکیه به صورت موقت توریستی، طبق مقررات موجود بین کشور متبوع و ترکیه به کشور ورود و خروج کنند. اتباع خارجی در هر ۱۸۰ روز سال مجموعا می توانند ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشند.
  • در همین زمینه متقاضیان در صورت پایان مهلت اقامت توریستی‌شان و حائز بودن شرایط لازم می توانند از موارد دیگری مانند تحصیل، مالکیت اموال غیرمنقول یا اجازه کار در ترکیه که در سایت «goc.Gov.Tr» نیز اعلام شده است، اقامت ترکیه را اخذ کند.

  مدارک لازم جهت اقامت کوتاه مدت ترکیه در قانون جدید

  1. قرارداد اجاره خانه به مدت حداقل یکسال به نام شخصی که قصد اخذ اقامت دارد .یا دریافت برگه از هتل که به همین مدت زمانی اشاره کند (این آدرس توسط اداره امنیت چک می شود)
  2. بیمه سلامتی یکساله
  3. فرم درخواست راندوو (وقت مراجعه جهت تحویل مدارک به اداره کوچ)
  4. تایید اجاره نامه توسط دفترخانه ( نوتر )
  5. پاسپورت و کپی پاسپورت
  6. عکس ۴ قطعه مخصوص کارت اقامت
  7. دریافت شماره مالیاتی از ورگی دایرسی (vargı numurası)
  8. فیش واریز اداره مهاجرت
  9. برگه تایید شرکت در دوره آموزشی ( درصورت وجود)

  • مامور اداره مهاجرت ” بنا به تشخیص خود ” میتواند مدارک دیگری را از شما درخواست کند. مثل عدم سوء پیشینه از ایران و ترکیه، حساب بانکی و …

  جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان قوی سیاه پارسیان  تماس بگیرید .

   

  تور ترکیه         تور استانبول          تور ازمیر         تور آنتالیا