• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • چطور شهروندی ترکیه را کسب کنیم ؟

  اقامت از طریق خرید ملک

  در این نوع از اقامت ترکیه، به خریدار اقامتی به نام تاشینماز مال تعلق میگیرد. بنا بر قانون شماره ۶۴۵۸ که در تاریخ ۱۱ / ۰۴ / ۲۰۱۳ در روزنامه های رسمی جمهوری ترکیه منتشر شده است. اتباع خارجی با خرید ملک در ترکیه می توانند اقامت یک ساله این کشور را گرفته . تا هشت سال این اقامت را تمدید کنند. پس از این هشت سال در صورت تمایل و چنانچه بیش از 4/3 زمان کل اقامت را در خاک ترکیه بوده باشند . با داشتن شرایط مورد نظراداره مهاجرت، می توانند برای دریافت شهروندی نمایند.
  این راه برای کسانی که قدرت مالی مناسبی دارند آسان ترین راه گرفتن اقامت در ترکیه میباشد. قیمت خانه ها در استانبول بطور میانگین 300 هزار لیر میباشد . در آنکارا و ازمیر هم تقریبا” به همین صورت است اما در شهرهای دیگر قیمتها پایینتر هستند. به وسیله دریافت این اقامت، کل اعضاء یک خانواده میتوانند اجازه اقامت را بگیرند.شهروندی در ترکیه


  آسانترین راه دریافت اقامت ترکیه


  اقامت از طریق ثبت شرکت (راه اندازی کسب و کار)

  در این اقامت، شما با ثبت شرکت و فعالیت در یک حوزه تجاری به شرطی که کارت آبی چالیشما ایزنی را هم دریافت کنید. بعد از 5 سال می توانید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید. در این حالت و برای دریافت چالیشما ایزنی نیاز است که لااقل 5 نفر شهروند ترکیه را استخدام کرده وبرایشان بیمه رد کنید. نکته بسیار مهم این است که به هیچ عنوان فقط جهت اخذ اقامت ترکیه، اقدام به ثبت شرکت نکنید. چرا که هزینه های بعد از ثبت شرکت به مراتب بیشتر از هزینه های ابتدایی هستند.

  اقامت از طریق ازدواج

  این اقامت از اسمش پیداست که تحت شرط ازدواج با یک شهروند ترک اخذ میشود. در این نوع از اقامت ، بعد از 3 تا 5 سال زندگی دائم، طرف ترک میتواند برای درخواست شهروندی همسر خود اقدام کند. بدیهی است ازدواج صوری میتواند به دنبال خود مشکلات فراوانی داشته باشد، از جمله جریمه و اخراج از ترکیه

  اقامت کاری (استخدام)

  در این نوع اقامت ابتدا باید اجازه کار از طرف کارفرما برای متقاضی درخواست بشود . سپس ابتدا برای یکسال و در مرحله بعدی برای دوسال تمدید خواهد شد. در صورت ادامه همکاری بعد از پنج سال هم متقاضی میتواند درخواست شهروندی ترکیه را بدهد. شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت از طریق کار رابه دست آورید. این است که یک شرکت ترکیه ای شما را بعنوان کارمند پذیرفته و استخدام کند.
  همکاری با شما، طبق آمار وزارت کار و رفاه ترکیه، نباید شخصی که پاسپورت ترکیه را دارد با تخصص شما بیکار باشد. با ملاحظه نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و در نظر گرفتن شرایط خاص ایرانیان می توان اینطور نتیجه گرفت که در حال حاضر شانس یافتن کار در کشور ترکیه از طریق استخدام رسمی در شرکتهای ترک، برای ایرانیان بسیار کم است. اما از طرفی هم در حال حاضر خارجیان زیادی از طریق کارهای خدماتی مانند پرستاری در خانه یا حتی دندانپزشکی از دولت ترکیه اقامت کاری دریافت نموده اند. پس میتوانید امیدوار باشید.

  تور استانبول                                بلیط ترکیه                                 تور کوش آداسی 

  افرادی که مدارک دانشگاهی دارند. می توانند به صورت حضوری و یا مکاتبه ای در کشور ترکیه در زمینه تخصص خود به یکی از شرکت ها و یا کارخانه های خصوصی تقاضای کار در ترکیه داده و برای خود شغل مناسب پیدا کنند. در این صورت کار فرما در صورتی که به تخصص شما نیاز داشته باشد. اقدام به گرفتن اجازه کار برای شما خواهد نمود. که هزینه ای برای شما ندارد. پس از گرفتن اجازه کار (حدودا ۲ – ۳ ماه طول خواهد کشید) شما میتوانید شخصا اقدام به اجازه اقامت در ترکیه نمائید که در این صورت نیز مخارج چندانی برای شما ندارد.

  •مدارک مورد نیاز برای دریافت هر یک از این روشهای اقامت متفاوت هستند. برای اطلاع از جزئیات این مدارک لطفا با مشاوران قوی سیاه پارسیان در ارتباط باشید.

  تور استانبول                                بلیط ترکیه                                 تور کوش آداسی